המעצבים שלנו

בעל מקצוע – חלק ראשון

בארצנו החמה, בעונת הקיץ, כאשר השמש קופחת על ראשינו, הן דרך יעילה להגן על עצמינו מפני השמש ולא לוותר על השיה בחוץ. סככות משמות גם למניעת הרטבות מגשם, ומהוות כלי שימושי להמצאות באויר הצח תוך המנעות מנזקי מזג אויר והאי נוחות שהם עשויים לגרום. עשויות להיות מורכבות מחומרים שונים כגון פלסטיק, אלומיניום, או עץ.בנייה בעץ הינה מומלצת ביותר, ולרוב סככות מעץ יקראו “פרגולות”.

פרקטים מעץ מלא

מעץ הינן יעילות ביותר מבחינת הגנה מפני מזג האויר שכן עץ הינו מבודד טבעי, ולכן בעונת הקיץ החמה, מאחר ואינו מוליך חום, מסייע העץ בהצללה אפקטיבית. כמו כן, עץ דורש מעט מאוד עיבוד יחסית לשאר החומרים, ועיבודו צורך משמעותית פחות אנרגיה מחומרי בנייה אחרים. לכן, העץ הוא גם חסכוני מבחינה אקלוגית. יתרון נוסף לבניית מעץ הינו היכולת למחזר או לחדש אותן. התקנת של סככות מעץ הינה פשוטה ואורכת זמן קצר בלבד.

אולם, יש לוודא כי בעל המקצוע שבחרתם להתקנת הסככה מוסמך, מנוסה, ואמין, ויעניק לכם את הפתרון ההולם ביותר את צרכיכם. במידה והסככה עשויה מעץ גושני יש לוודא שהקורות אשר תומכות בה אינן סדוקות. אמנם הסדקים הם המאפיין הבולט של סוג זה של עץ ומעניקים לו את מראהו המחוספס והפראי, אך במידה ומשקל רב מונח על קורות עם סדקים הדבר מהווה סכנה. עץ גושני משמש בעיקר לבנייה חיצונית מסוג זה, ופרגולות רבות הכוללות סככות עשויות מעץ גושני.